Ostatnio dużą popularnością cieszą się zadania sprawdzające umiejętności kandydatki na żonę, poniżej przedstawiamy kilka "egzaminów". Oczywiście po pomyślnym zakończeniu zadań powinniśmy wręczyć przyszłej żonie stosowny certyfikat.

  • Zdolności kulinarne

Należy przygotować karteczki, na których znajdują się składniki jakie należy wykorzystać do przygotowania trzech różnych dań/potraw/deserów - mogą to być np. naleśniki, pierogi i tort. Każdy ze składników niezbędnych do przygotowania poszczególnych potraw umieszczamy na osobnej karteczce. Na kilku dodatkowych karteczkach umieszczamy składniki nadmiarowe, które nie są potrzebne do wykonania żadnej z potraw. Przyszła Panna Młoda otrzymuje zestawy - w pierwszym znajdują się nazwy trzech potraw, które ma przygotować dla swojego Męża, w drugim - składniki potrzebne do przygotowania tych potraw oraz składniki dodatkowe. Po zakończeniu zadania weryfikujemy, czy z wybranych składników uda sporządzić się zadane potrawy.

 

  • Zdolności krawieckie

Przygotowujemy kawałek materiał, igłę, nitkę i guzik i sprawdzamy jak długo kandydatce na żonę zajmie przyszycie guzika i czy nie pokaleczy przy tym swoich paluszków :). Przygotowujemy dziurawą skarpetę, igłę i nitkę i sprawdzamy czy kandydatka na żonę potrafi sobie poradzić z problemem.


  • Zdolności manualne

Do wykonania zadania potrzebny jest krawat - rozwiązany. Zadanie sprawdza czy przyszła żona będzie potrafiła zawiązać swojemu mężowi krawat.