Książka o Nowożeńcach

to pomysł na nietypowy prezent ślubny, który będzie pamiątką na długie lata szczęśliwego małżeństwa. Mówi się, że książka jest najlepszym przyjacielem. Jest w tym trochę prawdy, książka daje możliwość wejścia w inny świat, a w tym przypadku przypomnienia pięknych chwil młodości, beztroski, zakochania. Zapraszam do podarowania książki, gdzie bohaterami są Nowożeńcy (Ona i On).

 

Jej przygotowanie wymaga trochę pracy, ale efekt jest znakomity.

Co potrzeba do przygotowania wyjątkowej książki ślubnej?

1.    Intrygującego tytułu


propozycje:
- Wichrowe Wzgórza Anny i Michała (z serii Romansidła Wszechczasów)
- Jak dzielny Michał zdobył piękną Annę (z serii Sensacje 21 wieku)
…. Inne propozycje proszę pisać w komentarzach (co multum Glów to nie jedna)

2.    Treść musi być ciekawa i ładnie napisana, bo stanowi serce książki. Warto ją również zilustrować zdjęciami, rysunkami, listami.

Co można umieścić w książce?
- Historia znajomości (może jeszcze przed znajomością)
- historia spotkania (przeważnie są dwie wersje więc świadkowie mogą poprosić o nie młodego i młodą).
- autoryzowane sprawozdanie z wieczoru kawalerskiego i panieńskiego
- informacje o quizach, ankietach młodych – takie ankiety często są zadawane na wieczorach panieńskim i kawalerskim (na portalu slubomania.pl znajdują się przykłady takich ankiet)
- opinie innych o młodych (świadkowie, rodzeństwo, rodzina…)
- warto jest również osadzić w czasie – napisać krótką informację o czasach, w których przyszło żyć, może kopie tytułowych stron gazet, rachunek ile kosztował chleb i masło, a dla przedsiębiorczych jaki był kurs waluty i sytuacja gospodarczo-ekonomiczno-polityczna. Po latach mało kto pamięta te informacje.

3. Wydrukować i oprawić (tu polecamy informacje zawarte w artykułach jak wydać książkę) proszę nie zapomnijcie o załączeniu wersji elektronicznej – nigdy nic nie wiadomo, kiedy się może przydać, może wydadzą wydanie wznowione i rozszerzone za 5,10,15… lat


4. Ładnie opakować, wręczyć i być z siebie dumnym, że podarowało się coś wyjątkowego i bardzo drogiego, bo tam włożona jest praca i czas… dla utrwalenia czasu.

Prezent wyjątkowy, niezapomniany, jak i również bardzo użyteczny. Książka zamiast kwiatów. Kartki zamiast płatków. Zapach druku zamiast zapachu kwiatów

 


D.J. ślubny prezencik

drukowanie