Poszukując fajnych mądrych prezentów coraz bardzie zaczyna się zwracać na rzeczy dbające o zdrowie i urodę. Po długich poszukiwaniach i testowaniach znaleźliśmy odpowiednie preparaty do pielęgnacji jamy ustnej. Dlaczego usta i zęby? Ponieważ są wizytówką ludzi i są przydatne do całowania. Całowanie jest wyrazem miłości, namiętności, relacji, związku – co jest tematem przewodnim tego serwisu.

Bliskość wyrażona przytulaniem się i całowaniem sprawia iż w ludziach zwiększają się związki chemiczne takie jak endorfin i oksytocyny co wywołuje zadowolenia, zmniejsza odczuwany stres, lęk, zwiększa więź i przyjemność. Oksytocyny mają wpływają na saki zwiększając tendencje monogamistyczne. Czyli jak widać zadbane zęby to nie tylko piękny uśmiech, zdrowe pocałunki, dobre samopoczucie, przyjemny zapach z ust, świeży oddech ale również relacje.

Prezentujemy dla Państwa wyjątkowe pasty do zębów z hydroksyapatytem oraz naturalnymi okrzemkami.

Pierwsza pasta ma składnik aktywnym hydroksyapatyt – to nieorganicznym składnikiem kości i zębów zapewniające mechaniczne właściwości. Syntetyczny hydroksyapatyt dzięki dobrej biozgodności znalazł zastosowanie do stymulowania rozwoju kości w niewielkich ubytkach kostnych oraz jako pokrycia na wszczepy (np. endoproteza biodra). Dzieje się tak, gdyż stosunek zawartości wapnia do fosforu w hydroksyapatycie jest prawie taki sam jak w kościach. (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydroksyapatyt). Prezentowana pasta to efekt wieloletnich doświadczeń polskich lekarzy Centrów Stomatologicznych STOMADENT.

Pasta do zębów z okrzemkami została stworzona w oparciu o mineralny składnik pochodzenia naturalnego jakim jest ziemia okrzemkowa. Pochodzi ona z rzadko występujących złóż, które odznaczają się bardzo wysoką czystością. Ziemia okrzemkowa posiada właściwości ścierające i polerujące, dzięki czemu doskonale oczyszcza, usuwa płytkę bakteryjną oraz przebarwienia. Jest także źródłem krzemu – ważnego mikroelementu wpływającego dobroczynnie na kondycję kości. Chloroheksydryna wykazuje właściwości bakteriobójcze. Ksylitol pomaga hamować wzrost płytki nazębnej oraz regulować pH jamy ustnej, dzięki czemu może przeciwdziałać powstawaniu próchnicy. Natomiast mentol ma właściwości odświeżające. Wszystkie te cechy są korzystne w codziennej higienie jamy ustnej.

10 powodów by zadbać o zdrowe zęby, usta:

1. Zmniejszamy ilość bakterii przenoszonych przez całowanie, chuchanie

2. Mamy świeży oddech

3. Przyjemny zapach z ust dla innych

4. Zwiększamy pewność siebie

5. Jeśli nie lubimy jeszcze to możemy polubić całowanie bardziej :)

6. Oszczędzamy na dentyście i protetyku ponieważ zdrowsze zęby służą nam dłużej

7. Atrakcyjniej wyglądamy

8. Eliminujemy niemiłe niespodzianki z przytulania

9. Lepszy seks małżeński

10. Sposób na ciche dni :) Trik: szczotkuj też język bo na nim też są bakterie!

Zapraszamy do sklepu

Comments powered by CComment

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież