Wielu z was może zastanawiać się czy branie ślubu w roku 2013 jest dobrym pomysłem, w końcu data ta zawiera w sobie liczbę 13, która według przesądnych jest pechowa.

 

Istnieje cała lista zabobonów oraz przesądów z nią związanych....

– my nie będziemy ich prezentować ponieważ uważamy, że nawet jeżeli osoba nie jest obojętna na takie przesądy – to jeżeli o nich nie wie, to nie będzie się ich wystrzegać. Czym jest zabobon - przesąd? Mianowicie zabobon inaczej nazywany przesądem jest bezpodstawną wiarą w istnienie połączenia przyczynowo-skutkowego pomiędzy wydarzeniami obecnymi i przyszłymi. Dużo przesądów pochodzi z różnego rodzaju pogańskich wierzeń oraz guseł. Dla większości osób, wyznających religię katolicką, taka wiara jest sprzeczna z religią oraz może być wyrazem słabej postawy religijnej.

Brać ślub w 2013 roku lub 13 czy nie?

Oczywiście że brać.  Jeżeli kochacie się i chcecie być razem, to czemu mielibyście kierować się przesądem. Pamiętajcie, że sakrament małżeński jest niczym innym jak zaproszeniem Boga do związku, dlatego wydaje się śmieszne kierowania się zabobonami w wyborze daty ślubu. Dla osób, które chcą brać ślub a czekają na salę polecam jedno stwierdzenie, które słyszałem: czemu kelner lub właściciel restauracji ma decydować, kiedy się pobierzecie?

 

2013 ciężki czas dla branży ślubnej

Zapowiada się ciężki czas dla branży ślubnej – nie wynika to jedynie z obawy przed liczbą 13 w dacie ślubu, ale przede wszystkim z obecnym kryzysem gospodarczym. Popyt na usługi w branży weselnej nie minie, aczkolwiek zwiększy się zapotrzebowanie na skromniejsze uroczystości. Polecamy reklamę na naszym serwisie jako dobrą inwestycję w tym roku do pozyskania nowych klientów

 

redakcja slubomania.pl