W tym artykule znajdziecie opis kolejnych technik negocjacyjnych, po zastosowaniu których nie przepłacicie za swój ślub i wesele. Ponadto w artykule znajdziesz również parę informacji na temat zawierania umów. Przygotowując się do wesela i ślubu będziecie podpisywali umowy np. z fotografem, zespołem muzycznym, kamerzystą, z kierownikiem sali, w której organizujecie przyjęcie. Bardzo istotne jest zawarcie umowy w taki sposób, by w razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, Wasze dobro było chronione. Zachęcam do lektury.

 

 

Metoda zaangażowania

Jeśli sprzedawca widzi zaangażowanie przyszłych kupujących, którzy dopasowują pozostałe akcesoria to wówczas jest duża szansa sprzedaży. Przykładem może być wybór garnituru Pana Młodego. Jeśli Młody już po pełnej przymiarce wraz z rodzicem/światkiem/narzeczoną mówią o dodatkach to sprzedawca może zacierać ręce. W tym momencie widzi on, że kupujący jest zaangażowany, a przez to, że ludzie lubią sprawy doprowadzać do końca więc negocjacje tu mogą być trudniejsze. Sprzedawca może być nieustępliwy, ale możemy zastosować takie słowa „Proszę Pana, już tyle u Pana przymierzam, że nadszedł czas by dobić targu i proszę mi w tym dopomóc abyśmy razem byli zadowoleni. Ponieważ jestem młody to nie dorobiłem się majątku, dlatego zapytam Pana. Ile najmniej satysfakcjonowałoby Pana wziąć za ten garnitur?”.

 

Umowy

Umowy są potrzebne kiedy coś się dzieje źle i nie ma dobrej woli. Stanowią również domówienie sytuacji. Spotkacie się pewnie z gotowymi umowami na salę, budkę fotograficzną, wizażystkę, fotografa, suknię ślubną. Warto dokładnie czytać i kwestionować tekst w nich zawarty. Umowy są po to, aby je zmieniać i ustalać warunki korzystne dla obu stron. Nie można zgadzać się na umowę, jeśli sprzedawca wykorzystuje tłumaczenie się takie jak „Taki szablon mamy”, nawet na wydrukowanych pismach można zawsze odręcznie zmienić wszelkie zapisy i zaparafować wprowadzone zmiany (dwie strony parafują), przez co stają się one obowiązujące. Nie ma obowiązku parafowania stron, ale pamiętajcie, że parafując zabezpieczacie się przed podmienieniem stron umowy! Fajną rzeczą jest zrobienie zdjęcia umowy, w dobie smartfonów to żaden problem, a dostęp do treści umowy będziecie mieć wtedy nieograniczony. Co zrobić, gdy sprzedający, usługodawca nie wystawia rachunku albo faktury (np. jest to działalność sporadyczna o małej wartości)? Pomimo, że wszyscy powinni wystawiać dokumenty księgowe to może się tak zdarzyć. Dobrze więc, abyście widzieli, dlaczego sytuacje takie się zdarzają. Jeżeli firma sprzedaje coś za 100 zł to właściciel musi odprowadzić vat, a następnie podatek dochodowy by dysponować kasą, czyli ze 100 zł zostaje mu ok. 65 zł (chyba, że ma spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością to 53 zł) na rękę. Czyli osoba wystawiając rachunek lub fakturę otrzymuje realnie mniej pieniędzy. Czy wykorzystać ten fakt w negocjacjach? Podatki są potrzebne by utrzymać naszą Ojczyznę! ;)

Przed podpisaniem umowy zachęcam do przejrzenia umów na poszczególne usługi udostępniane na internecie - może się okazać, że w umowie, którą proponuje Wam usługodawca nie ma zawartej informacji, co się stanie jeśli z przyczyn niezależnych usługa nie zostanie zrealizowana. Pamiętajcie, że zdarzają się różne sytuacje, wypadki chodzą po ludziach i jak to się popularnie mówi wszystko dobrze, jak dobrze. Niestety w każdej branży można znaleźć osoby nieuczciwe, więc przemyślcie kwestię wysokości wpłacanej zaliczki. Popatrzcie krytycznie na przedstawianą Wam umowę i zadbajcie o własne dobre.

***

Jeżeli chcesz już teraz mieć dostęp do całego ebooka "Jak nie przepłacić za ślub i wesele" kliknij Tutaj

Comments powered by CComment

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież