Darmowa Dostawa od 100zł w Bardotti.pl

finanse nowożeńców
Polecam Nest Bank Konto Email

Nest Bank Konto

 

Więcej…
 
Porozmawiajmy o finansach... Email

W małżeństwie ważną sprawą jest, aby mąż i żona wypracowali wspólne podejście do finansów. Oboje wywodzicie się z różnych domów, jedni z bardziej inni mniej zamożnych, może w rodzinach obojga z Was się nie przelewało, a może wprost przeciwnie, pieniędzy nigdy na nic nie brakowało i mogliście pozwolić sobie na spełnianie wszelkich zachcianek i wydawać pieniądze na różne gadżety.

Więcej…
 
Aktualne oferty lokat Email

Kiedy nadchodzi czas wesela, zazwyczaj mamy już zgromadzoną większą gotówkę na ten cel, główny koszt wesela - przyjęcie - ponoszony jest właściwie już w dniu samego wesela, a właściwie na jego zakończenie. Jeżeli zgromadziliście już większość środków, warto założyć lokatę, by pieniądze się "nie rozeszły".

Poniżej lista z niektórymi propozycjami lokat:

 

Więcej…
 
Aktualne oferty pożyczek i kredytów Email

 

Więcej…
 
Konto bankowe w małżeństwie – razem czy osobno? Email

Konto bankowe w małżeństwieWspółcześnie coraz częściej pary rozmawiają o finansach przed ślubem – to bardzo dobry znak. Niestety dużo Polaków dalej ma wysoce naiwny obraz małżeństwa – kochamy się, będziemy sobie pomagać, pieniądze to nie wszystko. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i szczęścia nie dają, ale należy na nie spojrzeć z właściwej perspektywy. Pieniądze nie powinny rządzić naszym życiem uczuciowym dlatego właśnie należy o nich rozmawiać. W 1999 roku 1 437 par jako powód rozwodu wpisało „ nieporozumienia na tle finansowym i inne przyczyny” taki powód rozwodu w 2010 roku był udziałem 3 498 par.

Więcej…
 
Kłótnie małżeńskie dotyczące pieniędzy Email

klotnie o poniedze w zwiazkuNawet najlepsze małżeństwo nie uniknie kłótni. Codzienne wspólne życie nie jest łatwe, a pokłócić się można niemal o wszystko. Okazuje się, że w Polsce aż 70 % par kłóci się o… pieniądze. Jest to na tle krajów europejskich wysoki odsetek – w większości wynosi on około 40 %, niższy ma nawet Turcja – 55%. Dane te uzyskano z badania przeprowadzonego na zlecenie grupy ING zrealizowanego w dziesięciu krajach UE oraz Turcji – Finansowy barometr ING.
Nie powinniśmy się dziwić tym danym skoro co dwudziesty badany nie jest zadowolony ze swojej sytuacji finansowej (dane z wyżej wymienionego badania), 2/3 Polaków ma pieniądze tylko na bieżące wydatki, najczęściej zarabiamy 3200 zł brutto za miesiąc (Dane z GUS z 2012) czyli około 530 € podczas gdy najniższy zarobek Brytyjczyka to około 1200 € (netto). Polacy są coraz bardziej świadomi różnic w poziomie życia. Małe zarobki to z pewnością źródło frustracji, o wiele łatwiej do kłótni na tle finansowym dochodzi gdy pieniędzy najzwyczajniej pod słońcem brakuje. Jednak czy za tak fatalne statystyki można winić tylko kiepskie zarobki?

Więcej…
 
Pieniądze w małżeństwie czyli jak to jest w polskich małżeństwach Email

pieniadze w malzenstwieŚlub i wesele to nie tylko najważniejszy i dla wielu najpiękniejszy moment w życiu, to również niesamowity wydatek. Zazwyczaj ponoszony przez rodziców nowożeńców, choć dziś – kiedy statystyczny Polak na ślub decyduje się później (często ma już własne oszczędności, stałą prace) sprawy wyglądają bardzo różnie. Jeżeli przygniotły was trudy finansowe przygotowania ślubu – pamiętajcie to dopiero początek wydatków. Pieniądze w małżeństwie...

Więcej…
 
Jakie wydatki czekają na małżeństwa - wydatki małżeństwa Email

Ślub i związek małżeński współcześnie to nie to samo co jeszcze 50 lat temu. Dziś nie jest to „wejście na nową drogę życia,” a raczej pewien etap we wspólnym życiu. Jeżeli już para zdecyduje się wziąć ślub – jak jej wydatki zmienią się w stosunku do tych sprzed sakramentu? Czy w ogóle ulegną zmianie?

Więcej…
 
Gdy żona jest rozrzutna... Email

Co zrobić gdy nasza druga połówka wydaje lekką ręką ciężko zarobione pieniądze? Kto z nas nie słyszał historii kolegi – „Moja żona kupiła sobie buty za 300 zł! Po co jej nowe buty skoro w szafie ma już 5 par?”. Legendą wręcz obrastają kobiece „wypady” do galerii handlowych – panowie którzy dają swym wybranką karty kredytowe muszą mieć mocne nerwy, albo sporo zaufania. Przykładów nie brakuje również na forach internetowych, choć panowie rzadziej niż panie żalą się na lekkomyślność swoich drugich połówek w taki akurat sposób.

 

Więcej…
 
Intercyza przed ślubem Email

Intercyza przed slubemWedług polskiego prawa po ślubie pomiędzy małżonkami powstaje wspólnota majątkowa. Jest to stan domyślny, który ma wiele zalet, takich jak możliwość wspólnego rozliczania się w urzędzie skarbowym czy lepsza zdolność kredytowa, bywa też jednak niebezpieczna. By zachować po ślubie  rozdzielność majątkową, lub ograniczyć wspólnotę niektórzy decydują się na spisanie umowy zwanej intercyzą. Możemy to zrobić w dowolnym momencie trwania związku i zazwyczaj pośpiech w tej materii jest zbędny, zdarzają się jednak sytuacje w których dokument taki warto sporządzić już przed zawarciem małżeństwa.

Więcej…
 
Rozrzutny mąż... Email

Kłótnie finansowe nie ominą żadnej pary, ani żadnego małżeństwa. W kraju w którym 2/3 wszystkich obywateli wydaje pensje tylko na bieżące wydatki, a połowa zarabia poniżej 3200 zł brutto miesięcznie każda kłótnia o pieniądze może być tragiczna w skutkach. Dane sprzed dekady zebrane przez GUS pokazują, ze 9% rozwodów mam miejsce z przyczyn finansowych – a są podstawy twierdzić, że odsetek ten jest już wyższy.

 

Więcej…
 
Problemy finansowe w rodzinach, małżeństwach Email

Polska gospodarka coraz gorzej funkcjonuje i nie ma co tego ukrywać. Choć Polska miała w tym i w zeszły roku dodatni wzrost gospodarczy na poziomie odpowiednio 2,9% i 1,6% nie oznacza to, że nasza sytuacja się poprawia – albo ujmując to inaczej – oznacza, że poprawia się za wolno. W roku 2013 Turcja miała wzrost gospodarczy na poziomie 4%, a Ukraina 3%. W 2013 roku byliśmy za Omanem, Maltą, Seszelami, Barbadosem, Grecją, Estonią i Litwą w rankingu krajów Międzynarodowego Funduszu Walutowego jeżeli chodzi o PBK na osobę. Dwie trzecie Polskich rodzin stać tylko na bieżące wydatki – jedynie 15% może sobie pozwolić na oszczędzanie. Około 66% polaków zarabia poniżej średniej krajowej, a ponad połowa poniżej 3200 zł brutto. Nie da się więc ukryć, że Polskie rodziny mają problemy finansowe.

 

Więcej…
 
Co powinieneś/powinnaś wiedzieć o intercyzie w małżeństwie Email

Co powinienes wiedzieć o intercyzieW myśl polskiego prawa, za pewnymi wyjątkami, wszystko co zostało nabyte po zwarciu małżeństwa stanowi majątek wspólny, jednak przysięga ślubna nie powoduje, że małżonkowie nie posiadają majątków osobnych – w ich skład wchodzi wszystko to na co zapracowali przed ślubem oraz niektóre rzeczy nabyte – jak spadek lub darowizna. Intercyza potocznie oznacza rozdzielność majątkową ale prawnie odpowiada „umowie majątkowej małżeńska”. Taka umowa podpisywana jest między ludźmi którzy zamierzają wstąpić w związek małżeński oraz między małżonkami – intercyza nie musi zostać spisana przed ślubem, nawet kilka lat po sakramentalnym tak.

Więcej…
 
Ile naprawdę kosztuje dziecko? Email

Decyzja o urodzeniu dziecka jest najpoważniejszą przed jaką staje człowiek. Świeżo upieczeni rodzice często przyznają, że ciąża była przypadkowa – według badań GIK z 2009 roku 36 % kobiet nie planowało pierwszego dziecka. Z danych tych wynika również, że większość kobiet w Polsce decyduje się na świadome macierzyństwo – w stosunku do lat dziewięćdziesiątych średnio o 3 lata wzrósł wiek w którym decydują się na pierwsze dziecko. Koszty utrzymania pociechy zmieniają się wraz z jej wiekiem i stanem polskiej gospodarki. Nie dziwi więc, że wraz z coraz lepszą edukacją i dostępnością metod antykoncepcji pary decydują się na potomstwo dopiero wtedy, kiedy mają stabilniejszą sytuację finansową.

 

Więcej…
 
73% małżeństw w stanach rozwodzi się z powodu brak zaangażowania w związek, a pieniądze? Email

Zanim zdecydujemy się na ślub i powiemy sobie sakramentalne tak – powinniśmy być tego pewni. Coraz częściej w Polsce dochodzi do rozwodów. Jeżeli spojrzymy na dane zbierane przez Główny Urząd Statystyczny okaże się, że w 2013 roku rozwiodło się 66 tysięcy par, w 2012 – 64 tysiące dla porównania w 2004 roku liczba ta wynosiła 56 tysięcy, a w 1990 roku 42 tysiące. W 2013 roku spadła również ilość nowo zawieranych małżeństw, w stosunku do roku poprzedniego o ponad 2 tysiące. W ostatnich latach coraz częściej małżeństwa decydują się na rozwód, jakie są tego przyczyny?

 

Więcej…
 
Budżet domowy Email

budzet domowyDecyzja o tym, by wziąć ślub nigdy nie jest łatwa i powinna zostać dogłębnie przemyślana. Oprócz oczywistych zalet wspólnego życia pamiętać należy o trudnościach jakie czekają świeżo upieczonych małżonków. Jednym z najpoważniejszych problemów dla wielu młodych par jest stworzenie wspólnego budżetu. Czym różnią się wydatki po ślubie od tych ponoszonych przez singli? Czy razem żyje się taniej, czy wręcz przeciwnie i jak z problemami finansowymi radzą sobie polskie małżeństwa?

Więcej…
 
Ile kosztuje ślub? Email

Ile kosztuje ślub?Koszta ślubu są bardo zróżnicowane i zależą od tego jak para młoda podejdzie do organizacji i tradycji. Zawsze jest to spory wydatek, zwykle idący w dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Jednak poza różnicami są pewne stałe elementy bez których żaden ślub być nie może.

Więcej…
 
Skąd wziąć pieniądze na ślub i wesele? Email

Skąd wziąć pieniądze na ślub i wesle?Na tak postawione pytanie można znaleźć mniej więcej tyle odpowiedzi ile jest par młodych. Ślub i wesele to uroczystości rodzinne – nie dziwi więc, że to często rodzice państwa młodych jeżeli nie płacą za wszystko to przynajmniej pokrywają lwią część kosztów. Wszytko zależy od wieku i zarobków przyszłych małżonków.

Więcej…
 
Kto tak naprawdę finansuje ślub i wesele? Email

Kto finasuje wesele slubTradycja Polska mówi o tym, że ślub i ceremonie w kościele finansuje rodzina panny młodej natomiast do obowiązków pana młodego i jego rodziny należy zapewnienie dojazdu gościom weselnym, opłacenie orkiestry, zadbanie o wystrój świątyni, kupno bukietu, obrączek i oczywiście alkoholu.

Więcej…
 
Jaki jesteś w portfelu? - droga do dobrego pożycia w portfelu Email

Życie w małżeństwie to dzielenie również portfela dlatego warto już dziś poznać siebie i partnera by uniknąć konfliktów, napięć pretensji i żali a nawet powodów do rozwodu.  Pieniądze bywają tematem tabu ale każdy przyzna, że mają wpływ na nasze życie, poziom życia, bezpieczeństwo i relaks lub przemęczenie. Są cztery podejścia do pieniędzy, które determinują poziom życia i czerpania rudości z życia. Warto już dzisiaj przeprowadzić u siebie diagnozę by mieć dobre relacje w związku, cieszyć się pełnią życia.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednianastępnaostatnia »

Strona 1 z 2

Paszport

zdjecie do paszportu

Dowód osobisty

zdjecie do dowodu osobistego

Prawa Jazdy

zdjecie do prawa jazdy

2008-11 © Slubomania.pl (Slub, wesele, wieczor kawalerski i panienski, baza firm, zabawy, prezenty slubne, porady slubne, przydatne informacje, praktyczne, rady, fotografia slubna,
samochody slubne, stroje slubne, suknie slubne, welon, oczepiny, kawalerski) Powered by Joomla!; Template by SG; IT solutions by ADSOL.pl